Viacúčelová zábalová deka | Priessnitzův zábal

Viacúčelová zábalová deka

Novinka Odporúčame
Priessnitzův zábal -
  • Víceúčelová zábalová deka
  • Víceúčelová zábalová deka
  • Víceúčelová zábalová deka

Dobré zavinutie = príjemné uvoľnenie
Možno použiť na mokrý alebo suchý zábal.

Vaša cena
od 63,00 € s DPH
od 54,80 € bez DPH
[01] Velikost: 135 x 145 cm
Cena: 63,00 €
[02] Velikost: 140 x 170 cm
Cena: 100,00 €
[03] Velikost: 200 x 220 cm
Cena: 129,00 €

Popis produktu: Viacúčelová zábalová deka

Naše viacúčelová zábalová deka je určená najmä na liečebné, rehabilitačné a relaxačné účely. Vyznačuje sa svojím trojvrstvovým zložením (1,2,3), kedy vrchnú vrstvu (1) tvorí vlastný zábal zo 100% bavlny a protialergického rúna, spodnú vrstvu (3) tvorí 100% froté bavlna, a medzi spodnou vrstvou (3) a vrchnou vrstvou (1) je uložená stredná vrstva (2) nepriepustná časť, ktorá zaistí nepriechodnosť vody materiálom a zároveň udrží teplo.

Deku môžete použiť na zníženie horúčky ako Priessnitzov zábal, pre Váš relax a Vaše domácie i profesionálne procedury.Při odpočinku po kúpeli, po soľných a aromaterapeutických kúpeľoch, pri bahenných zábaloch, pri relaxácii po fyzickom vypätí - umocní a predĺži Váš odpočinok.

Parametre produktu

Farba: Zelená
Složení: Vonkajšia vrstva: 100% bavlna
Jadro: 100% polyester
Vnútorná vrstva: 100% bavlna - froté

Návod

Mokrý zábal:

Priessnitzův zábal je krátkodobě studený obklad, který způsobuje hloubkové lokální prokrvení za účelem urychlení hojivých procesů v těle. Neměl by se přikládat na místa infikovaná, špatně se hojící rány, kožní nemoci typu ekzém apod. 

Priessnitzův zábal je tradicí ověřený a osvědčený přírodní postup, který používaly již naše babičky od dob jeho objevení Vincenzem Priessnitzem (1799 - 1851), zakladatelem tzv. hydroterapie. Priessnitzův obklad je ověřenou procedurou, která napomáhá ke zlepšení prokrvení postiženého místa, a  tím k urychlení hojivých procesů v těle a postupné úlevě od nepříjemných pocitů. Jde o studený zapařovací obklad. 
Prostěradlo namočte do studené vody a omotejte kolem těla, poté použijte zábalovou deku.

 

Suchý zábal:

Při odpočinku po koupeli, po solných a aromaterapeutických koupelích, při bahenních zábalech, při relaxu po fyzickém vypětí - umocní a prodlouží Váš odpočinek.