Viacúčelový obleček pre psíkov

Novinka
Priessnitzův zábal - Víceúčelové zábalové pásy pro pejsky
  • Víceúčelové zábalové pásy pro pejsky
  • Víceúčelové zábalové pásy pro pejsky
  • Víceúčelové zábalové pásy pro pejsky

Zábaly a obklady robia dobre nielen nám ľuďom, užitočné môžu byť aj pre naše psy.

Výrobce: BOK&LK s.r.o.
Vaša cena
od 46,00 € s DPH
od 38,00 € bez DPH
Viacúčelový obleček pre psíkov
[01] Velikost: Veľkosť 1
Cena: 46,00 €
Viacúčelový obleček pre psíkov
[02] Velikost: Veľkosť 2
Cena: 51,00 €
Viacúčelový obleček pre psíkov
[03] Velikost: Veľkosť 3
Cena: 67,00 €

Popis produktu: Viacúčelový obleček pre psíkov

Viacúčelový obleček môžete použiť:

1) Vďaka vrchnej nepremokavé látke a zateplenie ako obliečok do nepriaznivého počasia.

2) Ako tradičný Priessnitzov zábal - v oblečku sú zlúčené tri vrstvy klasického Priessnitzova obkladu v jednu, súčasťou je potom vnútorný namáčaciu diel, vyberateľná vložka z jemného flanelu.

3) Ako teplý alebo chladivý obklad - vnútorná vložka oblečku obsahuje niekoľko vreciek priliehajúcich na rôzne časti tela. Do vreciek sa vkladajú bylinné či gélové vankúšiky, ktoré môžeme schladiť / nahriať, podľa typu ochorenia.

 

POUŽITÍ KONZULTUJTE NEJPRVE SE SVÝM VETERINÁŘEM.

Parametre produktu

Farba: Čierna s potlačou labiek
Gender: Zvieratá - psy
Složení: Vonkajšia vrstva: 100% polyester
Jadro: 50% polyester, 25% bavlna, 25% polyuretán? Vnútorná vrstva: 100% bavlna - froté
Vnútorná vložka: 100% bavlna - flanel
Upínanie: pásky so suchým zipsom
Velikost: Po celej dĺžke pásu je sťahovacia šnúrka, vďaka ktorej možno pás prispôsobiť aj na menšiu veľkosť.
Veľkosť 1: dĺžka 34 cm - možno stiahnu na 20 cm, obvod 40 - 50 cm
Veľkosť 2: dĺžka 54 cm - možno stiahnu na 40 cm, obvod 55 - 80 cm
Veľkosť 3: dĺžka 70 cm - možno stiahnu na 50 cm, obvod 65 - 95 cm
Upínání: Suchý zips
Součástí zábalu je vnitřní díl - materiál: 100% bavlna - flanel

Návod

Priessnitzove zábaly pre psov

Zábaly a obklady robia dobre nielen nám ľuďom, užitočné môžu byť aj pre naše psy. Zábal je tvorený látkou, ktorou sa obaľuje určitá časť tela. Môže byť teplý alebo studený, suchý alebo vlhký.

Známe sú obzvlášť Priessnitzovy zábaly, ktoré preslávil Vincent Priessnitz v 19. storočí. Zábaly pomáhajú proti bolestiam, zápalom, horúčke, kožným chorobám, svalovému napätiu a účinkujú na vegetatívnu nervovú sústavu.

Naše oblečky zaistí psíkom správne upevnenie, aby im nešmýkal a nespadol. Dbajte na to, aby zábal nebol príliš tesný. Kontraindikáciou sú otvorené zranenia a podráždenie kože. Starostlivo pozorujte, či zábal robí psovi dobre. Mal by prispieť k jeho uvoľneniu a upokojenie. Pokiaľ pes vyzerá nepokojne alebo vystresovaná, zábal ihneď odstráňte. Hlavná zásada znie, že zábal musí byť psovi príjemný. Okrem toho nikdy nepatrí studená voda na studenú kožu. Psovi nesmie byť zima.
Vďaka vrchnej nepremokavej vrstve na tomto oblečku ho môže psík využívať aj do nepriaznivého počasia.
Typy zábalov:

Horúce zábaly: podporujú prekrvenie a prehriatie horných vrstiev kože, teplo zmierňuje chronické bolesti kĺbov, upokojujú bolesti pri ochorení zažívacieho traktu, pri väčšine druhov zápalov hrdla a pri zápaloch urogenitálneho traktu a pri kolikách.

Postup: pracujte rýchlo, pretože z horúcich vodných zábalov rýchlo uniká horúco. Najlepšie je predhriať aj látky, ktoré chcete použiť na zábal (žehličkou, na kúrenie). Po preliatí vnútorné látky horúcou vodou alebo čajom z liečivé byliny (Rebríček, Harmanček) dôkladne vyžmýkajte. Bezpodmienečne najskôr vyskúšajte na vlastné predlaktie, či zábal nie je príliš horúci. Potom ho rýchlo a bez záhybov priložte. Zábal nechajte priložený 15 až 30 minút a odstráňte, až vychladne. Potom ešte udržujte postihnuté miesto v teple, k čomu použite náš obliečok, bez vnútornej vložky. Priaznivé je, keď teplo odznieva pomaly. Horúci zábal by sa nemal používať viac ako dvakrát denne.

Teplé zábaly: u zábalov s telesnou teplotou nejde ani tak o tepelnej dráždenie ako skôr o prehriatie.

Studené zábaly: podľa toho, ako dlho necháme studený zábal priložený, bude mať rôzne účinky. Pokiaľ ho ponecháme dlhšie - najmenej 20 minút, stiahnu sa cievy. To je účelné, napríklad ak chceme znížiť krvácanie, treba u výronov. Studené zábaly sa osvedčili aj u bolestí a zápalov v akútnom stave, Chlad sa postará o to, aby sa zápal nešíril ďalej. Ustúpi aj opuchy. Chlad býva často veľmi účinný u bolestí. U horúčkovitých ochorení by mal zábal odvádzať z organizmu nadmerné teplo. O to sa najlepšie postarajú vlhké a temperované zábaly. Poznáme to zo zábalov lýtok, na ktoré prisahali ešte naše babičky. Ak je dráždenie chladom len krátke a intenzívne, dôjde k reaktívnemu prekrvenie, teda zahriatie, s povzbudzujúcim účinkom. Studené zábaly sa dajú používať niekoľkokrát denne. Dôležité: studené aplikácie sa smie dávať len na teplú (!) Kožu!

Studené alebo teplé zábaly?

Rozhodnutie, či použijeme studené alebo teplé zábaly, závisí aj na skúsenostiach a na tom, čo pacientovi (psíkovi) robí dobre. Teplé a studené zábaly sú veľmi užitočné na natiahnuté svaly, bolesti nervov, bolesti chrbta, stuhnuté kĺby u starých psov a na chronickej bolesti. Studené obklady zmierňujú akútne zápalové bolesti a sú vhodné na vyvrtnutie, vysoko akútnej bolesti v krku, popáleniny a bodnutie hmyzom. Veľmi vhodný je aj studený vankúšik z čerešňových kôstok. Všeobecne možno povedať, že akútne chorobné procesy si vyžadujú skôr studené zábaly, zatiaľ čo chronické skôr teplé zábaly. Keďže s nami pes nemôže hovoriť, musíte ho veľmi dobre pozorovať.

Účinné látky: ako účinné látky výborne poslúži čaju z liečivých rastlín (napr. Harmanček, rebríček, pohánka), ale aj tinktúry, masti, semená, oleje a čerstvé listy. Pritom by ste mali dbať na kvalitu a čistotu východiskového materiálu. Prípadne môžete k udržaniu zábalu v teple použiť ohrievacej gélové vankúšiky alebo vankúšik z čerešňových kôstok. Vankúšiky vkladáme do všitých vreciek vnútorného dielu podľa postihnutého miesta a pripevníme okolo tela pomocou suchých zipsov viacúčelového oblečku.

Niektoré užitočné zábaly:

Harmančekový zábal: Horúci zábal z harmančekového čaju je obzvlášť blahodarný pri bolestiach brucha. Zmierňuje bolesti a kŕče a uvoľňuje. Dve čajové lyžičky heřmánkových kvetov prelejte pollitrom vriacej vody a nechajte odstáť približne osem až desať minút. Vnútorné látku namočte do harmančekového čaju a veľmi dobre vyžmýkajte. Potom zábal priložte na brucho a zakryte vonkajšie látkou.

Vrecká s pohánkou a inými kvetmi lúčnych tráv: tieto sáčky predstavujú suchý horúci obklad. Osvedčili sa pri bolestiach svalov a kĺbov. Ak si sáčky nechcete vyrábať sami, pohánkový kúpite u nás a iné v lekárňach a bioobchodech. Sáčok zohrejte v horúcej vodnej pare, priložte na bolestivé miesto a zakryte naším viacúčelovým oblečením. Po každom použití sáčok dobre vysušte, aby bylinky nesplesniveli.

Informácie sú čerpané z knihy "Prírodná lekáreň pre psov", od Heike Achnerové, veterinárne liečiteľky, fytoterapeutky a aromaterapeutky. Liečebné rady a postupy, tu uvedené, sú veterinárne preverené.

UPOZORNENIE !!!

Pri zábalu na krk - vlhký vnútorné zábal nesmie siahať až cez krk (šiju), pretože by mohol spôsobiť natiahnutie svalov.

Vždy sa odporúča KONZULTÁCIE s veterinárnym lekárom!